Centrum Harmonie

Toto centrum vzniklo jako místo, kde může každý otevřít své srdce, sdílet s druhými své pocity a prožitky a najít sám sebe.

Centrum Harmonie spolupracuje s Shiatsucentrem Ostrava

Shiatsu centrum    

     Shiatsu centrum Ostrava bylo otevřeno v roce 2001 a zpočátku se zaměřovalo především na masáže. V roce 2003 rozšířilo  činnost  o  vzdělávací  zařízení,  kde  dnes  vyučuje  již   tři  akreditované  masérské  kurzy  (  kurz sportovní a rekondiční masáže, kurz čínské tlakové masáže a kurz lymfatické masáže) a osm zájmových kurzů. Těmito kurzy již úspěšně prošlo přes 300 absolventů.

     Od roku 2004 začala jeho spolupráce s Mgr. Helenou Touškovou z Prahy a jejím rehabilitačním studiem Letná, kde se také vyučují akreditované kurzy čínské tlakové masáže a tříletá školu shiatsu.

       Nabídka  se  postupně  rozšířila  také  o víkendové   nebo  týdenní relaxační  pobyty.  V  této  oblasti  spolupracuje s Penzionem U Holubů Čeladná, Beskydy a Hotelem Imperial Ostrava.

     Dnes v Shiatsu centru   Ostrava   vyučuje  osm odborníků ,   kteří  se  stále  vzdělávají  nejen  v  České republice ,  ale i v zahraničí. Kvalitu výuky se stále zlepšuje novými znalostmi a poznatky. Cílem není naučit absolventy kurzů masérským technikám a zákazníky uspokojit masáží, ale také vysvětlit jim filozofii čínské medicíny, základní techniky čínského cvičení, dietetiky, životosprávy a pomoct jim tak objevit jejich zdravější a vyrovnanější "JÁ".

     Ještě několik slov o organizátorovi kurzů z Shiatsu centra Ostrava.

     Narodil jsem se v Jerevanu v Arménii. Už od dětství jsem se setkával s masážemi, alternativní léčbou a čínskou medicínou. Mou první učitelkou  byla  moje  maminka,  která  mě  od  dětství učila   základní  techniky masáže  a  později i čínskou medicínu. V roce 1993 jsem se přestěhoval do České republiky.

     V České republice jsem dostal příležitost svoje znalosti využít a zdokonalit se v masérských technikách. Od roku 1999 jsem začal studovat kurz sportovní a rekondiční masáže v masérské škole Silex, kde mou učitelkou byla Iva Tučková (dnes odborný poradce našeho centra). 

     Ve stejném roce jsem se začal profesionálně věnovat masážím. V roce 2000 jsem absolvoval kurz čínské tlakové masáže v masérské škole Refit a začal jsem studovat tříletou školu shiatsu u Darji Havelkové (Darja shiatsu school) .

Těším se, že se brzy setkáme na některém z našich kurzů 

                                                                     Mgr.Grigor Minasjan