Centrum Harmonie

Toto centrum vzniklo jako místo, kde může každý otevřít své srdce, sdílet s druhými své pocity a prožitky a najít sám sebe.

Pár slov o terapii

REFLEXNÍ TERAPIE

     Je metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány. Takovýmto působením lze diagnostikovat i ty nejskrytější příčiny nemocí, které jsou ukryté v lidském těle, a zároveň správnou stimulací možno napomoci dostat tělo do původní přirozené harmonie. Teoretickými znalostmi a praktickými zkušenostmi touto oblíbenou a relativně jednoduchou metodou lze dosáhnout velmi účinné a mnohdy i rychlé pomoci.

REFLEXNÍ TERAPIE DUŠE

     Reflexní terapie duše je praktické spojení klasických diagnostických postupů reflexní terapie a metody duševního metabolismu. Při terapii touto metodou  dochází  k  propojení  jednotlivých  fyzických  potíží  s  jejich  přímou  příčinou v duševní oblasti a zároveň k odbourání této příčiny regresním způsobem.

REFLEXNÍ LYMFATICKÁ TERAPIE

     Je masáž zaměřená na lymfatický oběh v těle. Pokud se objeví nějaký problém v tomto systému, je třeba obnovit proudění lymfy, zprůchodnit a pročistit klíčová místa v systému a nastolit uzdravovací cyklus. Jedná se o velmi citlivou metodu, prospěšnou zvláště u akutních stavů, včetně poúrazových. Tato metoda upravuje rovnováhu v hormonálním systému a upravuje rovnováhu množství tekutin v jednotlivých částech těla. Má vliv na stres a emoce člověka, napomáhá vyrovnání a uklidnění, mohou se „vyplavit“ potlačené emoce, způsobující somatická onemocnění. Upravuje činnost srdce, ledvin, střev (výborná pomoc při chronické zácpě). Dále působí při dlouhotrvajících a opakujících se zánětech, poškozené imunitě. Jedná se o vynikající prostředek k pomoci při léčbě celulitidy, akné. Masáž je vždy spojená i se stimulací nejdůležitějších orgánů v těle, které  napomáhají  organismu  při  odstraňování  nežádoucích   látek,   jeho  regeneraci  a  jejich správné  fungování  zajišťující návrat k trvalému zdraví.

 DUŠEVNÍ TERAPIE – CESTA K SOBĚ

      Jde o terapii, kdy klient je hluboce uvolněný a jeho mysl sama předkládá k řešení současné psychické problémy, které ho trápí a brání mu v radostném prožívání života. Jde především o nevyřešené vztahy s rodiči, dětmi, případně dalšími lidmi. Pokud dojde k uvědomění si iluze, ve které člověk žije, dosud potlačené emoce a strach se  uvolní  a  chuť a radost ze života se opět vrátí. Jde o velmi citlivý způsob nahlížení do příčin v zniku současných psychických i fyzických potíží. Vede k jejich odhalení, zpracování a uvolnění potlačených emocí, uvědomění si své situace a sebe sama. Umožňuje, se po dlouhé době zase cítit uvolněně a klidně. Aby mohlo dojít ke změně v životě, stačí jen trochu odvahy podívat se na současnou situaci. Metody, které používám jsou bezpečné, dovolují prožít každému přesně to, co potřebuje a umožňuje uvědomit se kdo  jsme  a  co  pro  život  potřebujeme.  Tyto  metody  jsou  vhodné  i  pro  děti.  Jde  o  cestu k uzdravení, ale trochu jiným způsobem, než nabízí naše zdravotnictví, (pokud tu vůbec můžeme mluvit o uzdravení). Pouze, když najdeme skutečnou  příčinu  problému  a  vyřešíme  ji,  uzdraví  se  naše  duše  i  naše  tělo.  Metody vedou k uvědomění si zodpovědnosti za své zdraví, své prožitky i životní situaci. A každý z nás je svobodný v tom se rozhodnou, jaký život chce žít.